آب بندی تخصصی و عایق کاری نما با مواد نانو

نانو پوشش و آب بندی تخصصی و عایق کاری نما با مواد نانو دکتر نانو

از آسان ترین شیوه های آب بندی نما می توان به آب بندی نما با مواد نانو اشاره کرد.در این مطلب نحوه استفاده از محصولات نانو دکتر نانودبه صورت بسیار ساده و روان جهت آب بندی انواع نما های ساختمانی با مصالح مختلف مثل چوب،آجر،کاهگل و سنگ و… را توضیح می دهیم. از مهمترین قسمت هایی که در آب بندی نما باید توجه شود بندکشی مصالح استفاده شده در نما می باشد. بندکشی باید با دقت بسیار بالا و با استفاده از محصول نانو بندکشی دکتر نانو استفاده شود.

“اجرای با ضمانت و به صورت کارشناسی شده”

نحوه آب بندی نما با محصول کیت پروف نانو بندکشی و نانو  نمایی دکتر نانو

جهت آب بندی و بند کشی انواع نماهای قدیمی و آماده بندکشی، ابتدا محصول کیت پروف بندکشی باآب ،به نسبت یک به یک مخلوط ،  و به نسبت مساوی با سیمان سفید و پودر سنگ ترکیب گردد تا به صورت خمیر درآید.

ضد اب کننده نمای ساختمان ، ضد کثیفی و آبگریز کننده سطوح سیمانی

سپس اقدام به درزگیری و ترمیم بندها نمایید وپس از اطمینان از درزگیری و خشک شدن کامل بندها اقدام به  تمیز کاری نما کنید و در ادامه با محصول کیت پروف نمایی کالیمورا به صورت خالص اقدام به فرچه زنی کل سطح  به صورت جذبی و بدون ایجاد لایه و شره نمایید و تا زمانی که سطح، دیگر جذبی نداشته باشد این کار را ادامه دهید.

جهت آب بندی نما های چوبی ،آجری،کاهگل و …ابتدا سطح نما را از گرد و غبار وآلودگی پاک نمایید سپس به صورت خالص اقدام به فرچه زنی به صورت جذبی وبدون ایجاد لایه و شره تا زمانی که سطح جذبی نداشته باشد نمایید.

محل قرارگیری بازشوها در نما از قسمت های حساس آب بندی می باشد به طوریکه به دلیل عدم وجود ضریب الاستیه یکسان بین متریال نما و متریال استفاده شده در پنجره ها ایجاد درز و ترک در این محل ایجاد میشود.برای رفع این مشکل از محصول درزگیر کالیمورا جهت پوشش این قسمت ها استفاده میشود.مهمترین خصوصیت این محصول مقاومت بالای حرارتی می باشد که از منفی۸۰درجه زیر صفر تا مثبت ۱۰۰۰درجه می باشد که ترک نخورده و شکننده نمی شود.

استفاده از مواد نانو در ملات نماسازی در ساخت نما باعث چسبندگی بهتر مصالح نما به بدنه نما شده و باعث جلوگیری از جداشدن و ترک خوردگی به دلیل نفوذ آب به پشت مصالح نما می شود.

استفاده همزمان از مواد نانو هم درملات و هم بندکشی و نهایتا فرچه زنی سطح نما از نظر اجرایی بسیار سریع می باشد.نماکار با استفاده ملات معمولی اقدام به نصب مصالح نما می کند که با اضافه کردن محصولات نانو به ملات علاوه بر افزایش کارکرد ملات با عث ایجاد لایه ای اب بند در پشت مصالح نما و همچنین ایجاد لایه عایق حرارتی در ساختمان می شود.

 

کلیپ عایق کار ی نما

پس از اتمام نما کاری اقدام به بندکشی با مواد نانو به صورت بسیار راحت می کنیم .استفاده از مواد نانو در بندکشی باعث افزایش مقاومت بندکشی در برابر نفوذ رطوبت،اشعه های خورشید و با ایجاد دوام بالا از نفوذ نم و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

پس از اتمام بند کشی با پاک کردن سطح نما و استفاده از نانو نمایی به صورت پاششی باعث حفظ ظاهر نما به صورت اولیه در گذر زمان میشود و علاوه برآن هزینه های تعمیر و نگهداری آن به صفر می رسد.استفاده از این محصول بسیار از نظر اقتصادی به صرفه می باشد و باعث جلوگیری از شوره زدگی نماهای آجری و رنگ پریدگی نما ساختمان و باعث جلوگیری از نفوذ گرد وغبار بر روی مصالح نما شده و در صورت نیاز به تمیز کاری به راحتی قابل نظافت می باشد.

تمام مراحل اجرایی شامل افزودن به ملات و بندکشی و پاشش مواد نانو بر سطح نما با استفاده از اکیپ نما کار انجام شده و هیچ گونه هزینه مازاد جهت نصب در ساختمان ایجاد نمی کند.

با توجه به هزینه بسیار مناسب مواد نانو و همچنین جلوگیری از ایجاد هزینه های تعمیر و نگهداری از نما در سالیان بعد و استفاده راحت و آسان از این محصولات می تواند قدم بسیار مهمی در مقاوم سازی انواع نماهای ساختمانی باشد.

استفاده از این محصول از نظر قیمت بسیار مناسب می باشد و از نظر اجرایی خیلی راحت است

منبع خبر : واحد اجرایی گروه صنعتی دکتر نانو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا